BKSZ Versenybizottsága által szervezett és lebonyolított 2016/2017. évi bajnokságok
MKSZ NB II.
BUDAPEST BAJNOKSÁGOK (felnőtt)
2016/2017 évi Férfi Budapest I. o. felsőház végeredménye
1. | KRSE | 14 | 12 | 0 | 2 | 431 | 339 | 92 | 24 |
2. | Csepel DSE | 14 | 11 | 1 | 2 | 432 | 353 | 79 | 23 |
3. | FSZSE | 14 | 9 | 1 | 4 | 385 | 388 | -3 | 19 |
4. | Rév TSC II BOB | 14 | 6 | 0 | 8 | 360 | 355 | 5 | 12 |
5. | Pestszentimrei SK * | 14 | 6 | 0 | 4 | 379 | 388 | -9 | 10 |
6. | Tempo KSE * | 14 | 5 | 0 | 9 | 335 | 342 | -7 | 10 |
7. | Pénzügyőr SE II. * | 14 | 5 | 0 | 9 | 352 | 413 | -61 | 10 |
8. | Soroksár-Dunaharaszti MTK II. | 14 | 1 | 0 | 13 | 300 | 396 | -96 | 2 |
* Azonos pontszám esetén az egymás elleni eredmények döntöttek.
2016/2017 évi Férfi Budapest I. o. alsóház végeredménye
1. | Rákosmenti KSE | 10 | 7 | 0 | 3 | 257 | 234 | 23 | 14 |
2. | BEAC | 10 | 6 | 1 | 3 | 246 | 220 | 26 | 13 |
3. | Emericus KSE | 10 | 5 | 1 | 4 | 253 | 250 | 3 | 11 |
4. | Honvéd Zrinyi SE | 10 | 4 | 1 | 5 | 228 | 239 | -11 | 9 |
5. | Sirály ÉSE | 10 | 4 | 0 | 6 | 238 | 255 | -17 | 8 |
6. | Rufusz CT SE | 10 | 2 | 1 | 7 | 240 | 264 | -24 | 5 |
2016/2017 évi Férfi Budapest I./A o. felsőház végeredménye
1. | Budapesti Honvéd SE junior | 14 | 14 | 0 | 0 | 559 | 320 | 239 | 28 |
2. | MÖSE * | 14 | 9 | 0 | 5 | 393 | 396 | -3 | 18 |
3. | Pestszentimrei SK II. * | 14 | 9 | 0 | 5 | 387 | 362 | 25 | 18 |
4. | Pénzügyőr SE Old Boys | 14 | 8 | 1 | 5 | 363 | 374 | -11 | 17 |
5. | XIII. ker. ÖTE | 14 | 7 | 2 | 5 | 369 | 352 | 17 | 16 |
6. | KEAC | 14 | 4 | 0 | 10 | 374 | 422 | -48 | 8 |
7. | Emericus KSE junior | 14 | 3 | 1 | 10 | 345 | 431 | -86 | 7 |
8. | Budapesti Heores SE | 14 | 0 | 0 | 14 | 308 | 441 | -133 | 0 |
* Azonos pontszám esetén az egymás elleni eredmények döntöttek.
2016/2017 évi Férfi Budapest I./A o. alsóház végeredménye
1. | Külker SC | 12 | 8 | 1 | 3 | 349 | 309 | 40 | 17 |
2. | Hort SE II. * | 12 | 8 | 0 | 4 | 359 | 314 | 45 | 16 |
3. | Magyar Telekom DSE * | 12 | 8 | 0 | 4 | 300 | 262 | 38 | 16 |
4. | Híd Unió SE Varánuszok | 12 | 6 | 1 | 5 | 327 | 281 | 46 | 13 |
5. | Mikolik SS KFT junior | 12 | 5 | 2 | 5 | 369 | 353 | 16 | 12 |
6. | Budapesti Farkasok KSE | 12 | 5 | 0 | 7 | 276 | 267 | 9 | 10 |
7. | Körte HVSE junior | 12 | 0 | 0 | 6 | 236 | 430 | -194 | -2 |
* Azonos pontszám esetén az egymás elleni eredmények döntöttek.
2016/2017 évi Női Budapest I. o. felsőház végeredménye
1. | XVI. Ker. KMSE junior | 14 | 11 | 2 | 1 | 371 | 293 | 78 | 24 |
2. | Élios Kispest NKK II. | 14 | 9 | 1 | 4 | 350 | 283 | 67 | 19 |
3. | Pestszentimrei SK | 14 | 7 | 1 | 6 | 298 | 258 | 40 | 15 |
4. | Kőbánya SC | 14 | 6 | 2 | 6 | 286 | 287 | -1 | 14 |
5. | KRSE * | 14 | 5 | 2 | 7 | 276 | 309 | -33 | 12 |
6. | Rév Hilltop * | 14 | 5 | 2 | 7 | 293 | 331 | -38 | 12 |
7. | Tempo KSE | 14 | 5 | 1 | 8 | 283 | 327 | -44 | 11 |
8. | Érdi Sport KFT II. | 14 | 2 | 1 | 11 | 275 | 344 | -69 | 5 |
* Azonos pontszám esetén az egymás elleni eredmények döntöttek.
2016/2017 évi Női Budapest I. o. alsóház végeredménye
1. | Gödöllői KC | 14 | 11 | 0 | 3 | 348 | 296 | 52 | 22 |
2. | FSZSE | 14 | 10 | 1 | 3 | 328 | 260 | 68 | 21 |
3. | Gázművek MTE | 14 | 9 | 0 | 5 | 330 | 294 | 36 | 18 |
4. | Híd Unió SE | 14 | 7 | 1 | 6 | 321 | 314 | 7 | 15 |
5. | Budafoki KSE | 14 | 7 | 0 | 7 | 266 | 265 | 1 | 14 |
6. | Testvériség SE | 14 | 5 | 0 | 9 | 294 | 328 | -34 | 10 |
7. | Tempo KSE II. | 14 | 4 | 0 | 10 | 253 | 283 | -30 | 8 |
8. | Hort SE II. | 14 | 2 | 0 | 12 | 300 | 400 | -100 | 4 |
2016/2017 évi Női Budapest I./A o. felsőház végeredménye
1. | Malév SC junior | 14 | 13 | 0 | 1 | 405 | 300 | 105 | 26 |
2. | Pénzügyőr SE junior | 14 | 11 | 0 | 3 | 422 | 304 | 118 | 22 |
3. | Budapesti Farkasok KSE * | 14 | 10 | 0 | 4 | 373 | 317 | 56 | 18 |
4. | Híd Unió SE MÖSE | 14 | 9 | 0 | 5 | 311 | 295 | 16 | 16 |
5. | Rákosmenti KSK II. | 14 | 6 | 0 | 8 | 354 | 353 | 1 | 12 |
6. | FSZSE II. | 14 | 4 | 0 | 10 | 212 | 283 | -71 | 8 |
7. | TKSE (Törökbálint) | 14 | 1 | 1 | 12 | 253 | 374 | -121 | 3 |
8. | Szigetszentmiklósi NKE II. ** | 14 | 1 | 1 | 12 | 236 | 340 | -104 | -1 |
* A Budapesti Farkasok KSE csapatától ki nem állás miatt 2 büntetőpont levonva.
** A Szigetszentmiklósi NKE II. csapatától kétszeri ki nem állás miatt 4 büntetőpont levonva.
2016/2017 évi Női Budapest I./A o. alsóház végeredménye
1. | Rév Hilltop II. * | 12 | 11 | 0 | 1 | 297 | 183 | 114 | 22 |
2. | Kőbánya SC II. Maják * | 12 | 11 | 0 | 1 | 277 | 169 | 108 | 22 |
3. | Kőbánya SC III. | 12 | 7 | 0 | 5 | 251 | 234 | 17 | 14 |
4. | BRSE * | 12 | 4 | 0 | 8 | 220 | 243 | -23 | 8 |
5. | Convalexius KSE * | 12 | 4 | 0 | 8 | 193 | 215 | -22 | 8 |
6. | SZPA-HSE (Hit SE) * | 12 | 4 | 0 | 8 | 228 | 296 | -68 | 8 |
7. | Budafoki KSE II. | 12 | 1 | 0 | 11 | 173 | 299 | -126 | 2 |
* Azonos pontszám esetén az egymás elleni eredmények döntöttek.
Férfiak
[spoiler title=”Bp. I. o. / 1. csoport”]
Emericus KSE
Honvéd Zrínyi SE
KRSE
Pénzügyőr II.
Pestszentimrei SK.
Rufusz CTSE
Tempo KSE
BEAC
Csepel DSE
FSZSE
Rákosmenti KSK
RTSC II – BOB
Sirály Életmód SE
Soroksár-DMTK II.
[/spoiler]
Lebonyolítás: A csoportok oda – vissza vágós rendszerben az alapszakasz lejátszásra kerül (12 mérkőzés csapatonként), ezt követően a csoportok 1-4 helyezettjei a felsőházban az 5-7 helyezettjei az alsóházban mérkőznek tovább.
[spoiler title=”Bp. I./A. o. / 1. csoport”]Budapesti Farkasok KSE
HORT SE II
KEAC
Külker SC
Magyar Telekom DSC
MÖSE
Pénzügyőr OBD
Pestszentimrei SK II.
Bp. Honvéd SE (junior)
Budapesti Heroes SE
Emericus KSE (junior)
Híd-Unió SE „Varánuszok”
Körte HVSE junior
Mikolik Sport School Kft.
XIII. ker. ÖTE
Lebonyolítás: A csoportok oda – vissza vágós rendszerben az alapszakasz lejátszásra kerül (14 mérkőzés csapatonként), ezt követően a csoportok 1-4 helyezettjei a felsőházban az 5-8 helyezettjei az alsóházban mérkőznek tovább.
Nők
[spoiler title=”Bp. I. o. / 1. csoport”]
Budafoki KSE
Híd-Unió SE
Kispesti NKK II.
KRSE
Pestszentimrei SK
Rév-Hilltop
Tempo KSE II.
Testvériség SE.
Érdi Sport Kft. II.
FSZSE
Gázművek MTE NKE
Gödöllői KC
HORT SE II.
Kőbánya SC
Tempo KSE
XVI.ker. KMSE (junior)
Lebonyolítás: Az eredeti kiírás szerint két fordulós oda- vissza vágós rendszerben.
[spoiler title=”Bp. I./A. o. / 1. csoport”]BRSE
Budafoki KSE II
Budapesti Farkasok KSE
FSZSE II.
HIT SE
Kőbánya SC III.
Szigetszentmiklós NKSE II.
TKSE KS Kft.
Convalexius SE
Híd-Unió SE II. ‘MÖSE’
Kőbánya SC II. – Maják
MALÉV SC (Junior)
Pénzügyőr SE (junior)
Rákosmenti KSK II.
Rév-Hilltop II.
TFSE II.
[/spoiler]
Lebonyolítás: A csoportok oda – vissza vágós rendszerben az alapszakasz lejátszásra kerül (14 mérkőzés csapatonként), ezt követően a csoportok 1-4 helyezettjei a felsőházban az 5-8 helyezettjei az alsóházban mérkőznek tovább.
A 2016/2017. évi Budapest felnőtt Bajnokságok versenykiírását, az MKSZ Versenykiírásának változásaival, a junior bajnokságra történt alacsony létszámú nevezést figyelembe véve a vonatkozó hatályos szabályok figyelembevételével a BKSZ Elnöksége az alábbi pontokban módosította:
[spoiler title=”BKSZ.Elnöksége 25/2016 (2016.08.19) sz. határozata”]A 2016/2017 évi Budapest felnőtt Bajnokságok versenykiírása az alábbiak szerint változik:
2. A BAJNOKSÁG CÉLJA
A budapesti és megyei II. kézilabda csapatok rendszeres és tervszerű versenyeztetése, egységes bajnoki rendszer alapján, alkalmat teremteni a csapatoknak, hogy felkészültségüket bizonyítva magasabb osztályba kerülhessenek, amennyiben eleget tesznek e kiírásban a magasabb osztályba kerülés kritériumaként meghatározott feltételeknek. Az elért eredmények alapján a bajnokságok csoportgyőztesének és helyezettjeinek megállapítása a kieső csapatok eldöntése. A mérkőzések nézőinek kulturált szórakoztatása, sportágunk népszerűsítése.
A bajnokság a Sporttörvény 31. §. (1) bekezdés szerint amatőr versenyrendszernek minősül.
5.2. A helyezések eldöntése
A helyezések eldöntése A Kézilabdázás Szabálykönyve Bajnoki Rendszabályok 13. szabálya szerint történik, azzal az eltéréssel, hogy a 2. §. b, pontja az alábbiak szerint módosul: ha két vagy több csapatnak azonos a pontszáma, a sorrendet az egymás közötti mérkőzés(ek) eredménye(i) döntik el, amennyiben azonos az egymás elleni gólkülönbség, a bajnokság összes gólkülönbsége (valamennyi csapat elleni eredmény) dönt.
A 2017/2018-as bajnoki idénytől a Budapest Bajnokságok az alábbi csoportokban kerülnek lebonyolításra:
Bp. I. osztály
feljutási lehetőség NB-be (utánpótlás csapat versenyeztetése kötelező)
Bp. II. osztály
feljutási lehetőség Bp. I. o.-ba (utánpótlás csapat versenyeztetése kötelező)
Bp. II/A. osztály
feljutási lehetőség Bp. II. o-ba (utánpótlás csapat versenyeztetése esetén).
A 2016/2017-es Budapest felnőtt Bajnokság
A BP. I. o.
győztese jogot szerez a 2017-2018. évi NB III. osztályában való szereplésre, amennyiben az ehhez kapcsolódó feltételeknek eleget tett, (csak a budapesti sportszervezetekre vonatkozóan)
A BP. I. o.
11. – 14. (vagy utolsó négy) helyezettjei kiesnek a Bp. II. osztályba.
A Bp. I/A. o.
1. – 2. helyezettjei feljutnak a Bp. I. osztályba
A Bp. I/A. o.
3. – 10. helyezettjei a 2017/2018-tó Bp. II. osztályban versenyezhetnek, (amennyiben eleget tesznek a kiírt feltételeknek)
A BP. I/A. o.
11. – 14. (vagy utolsó négy) helyezettjei kiesnek a Bp. II/A osztályba.
A Bp. I/B. o.
1. – 2. helyezettjei (ha a csoport létszáma 9 vagy annál kevesebb, akkor csak az 1., ha 10 vagy annál több csapat, akkor a 2. helyezett is) feljuthat(nak) a Bp. II. o. -ba.
A Bp. I/B. o.
3. és további helyezettjei a 2017/2018-tó Bp. II/A. osztály néven versenyeznek
6.1.10. A Budapest Bajnokságban szereplő összes csapat köteles utánpótlás csapatot (nemenként) nevezni a BKSZ által rendezendő ifjúsági vagy junior bajnokságba, vagy az MKSZ Országos Serdülő, Országos Kiemelt Serdülő vagy az Országos Gyermek és Kisiskolás bajnokságok valamelyikébe.
6.1.12. A 2017/2018-as Bajnokságban e kiírás 6.1.11 szabálya alapján azon sportszervezetek akik nem rendelkeznek e kiírás 6.1.10. szabálya szerinti utánpótlás csapattal, nem versenyeztetik azt, kizárólag a Bp. II/A (amatőr) osztályba kerülhetnek besorolásra, és az azzal kapcsolatos emelt nevezési díjat kötelesek fizetni a 2017/2018-as bajnokságban.
7.3.1. első bekezdése helyébe a következő szöveg lép:
Azon Sportvállalkozások és sportszervezetek, akik első csapatai az NB-s bajnokságokban szerepelnek (NB I. NB I/B. NB II.) a Budapest Bajnokságban szereplő un. „második” vagy „harmadik” csapataikban férfiak esetében 1994. január 1. és nőknél az 1997. január 1. után született utánpótláskorú korú játékosok részére kérhetnek „budapesti kettős játékengedélyt”
2016/2017. évi Budapest Bajnokság felnőtt versenykiírása (pdf)
2016/2017, évi Budapest Bajnokság ifjúsági és junior versenykiírása (pdf)
Az ügyintézés kizárólag személyesen, az ügyintézési díjak (sportbiztosítás, játékengedély díja, Igazolás – Átigazolási díjak) kizárólag készpénzben egyenlíthetők ki szövetségi időben (kedd – csütörtök 13:00 – 17:00 ) a Szövetség pénztárában.
Átutalás ezen esetekben nem lehetséges.
Címlista a Budapest Felnőtt Bajnokság csapataihoz