IX. Nyári Kézilabda Fesztivál – Budapest Kupa 2018 végeredménye

By | 2018.08.27

A IX. Nyári Kézilabda Fesztivál – Budapest Kupa 2018 tornánkon 8 fővárosi sportcsarnokban 93 csapat részvételével 255 lejátszott utánpótlás mérkőzéssel készülhettek a résztvevő sportszervezetek korosztályos csapatai a 2018/2019-es MKSZ Ifjúsági és serdülő bajnokságára, az MKSZ Utánpótlás Bajnokságainak Fiú U15, U14, U13, U12 és Leány U14, U13, U12, U11-es bajnokságra. A torna külön pikánsságát az adta, hogy ez volt az első ennyi csapat részvételével lebonyolított olyan esemény melyen az MKSZ korosztályos szakmai előírásainak betartására a torna rendezői kiemelt hangsúlyt fordítottak.

A vasárnapi rossz idő ellenére, minden díjátadón mosolygós csillogó szempárok, büszke edzők és még büszkébb szülők – akik mindvégig lelkesen odaadóan -szurkoltak szeretteiknek, vehették át a torna díjait. Székely Éva örökbecsű mondása jut most is eszünkbe “Sírni csak a győztesnek szabad”, de mi úgy egészítenénk ki, a győztesnek szabad, de Ő miért sírna, neki örülni ünnepelni kell. 

Egy dolgot azonban ne tévesszünk szem elől, ez a torna, nem elsősorban a győztesekről és győzelmekről szólt – bár ezek mérhetőek a statisztika nyelvén – hanem a felkészülésről a bajnokságra, gyakorlásról és közös szenvedélyünk a kézilabda méltó megünnepléséről.

Őszintén reméljük, hogy jövőre a X. Nyári Kézilabda Fesztivál – Budapest Kupa 2019 eseményen, mely szorosan kapcsolódik a Budapest Európa Sportfővárosa 2019 rendezvénysorozathoz, ismét találkozunk az idei résztvevőkkel. Terveinkben még több helyszínen, több csapat és sportszakembert megmozgató kiegészítő eseményekkel, az MKSZ-el közös szakmai bemutatókkal, edzői, játékvezetői képzésekkel kiegészülve egy komplett héten át kézilabdától lesz hangos szeretett fővárosunk.

Szeretnénk köszönetet mondani a résztvevőknek, a csapatok vezetőinek, edzőinek, játékosaiknak és a szülőknek, szurkolóknak, valamint a több mint 130 közreműködőnek, hogy sikerült egy ilyen rendezvényt magas szinten lebonyolítani.

IX. Nyári Kézilabda Fesztivál – Budapest Kupa 2018 eredmények
Fiú ifjúsági korcsoport végeredménye:
1. VS Dunakeszi
2. Bp. Elektromos SE
3. BVSC – Zugló
4. KIKI SKF
A csoport gólkirálya: Edényi Kristóf (Bp. Elektromos SE) 28 góllal.

Fiú serdülő korcsoport végeredménye:
1. FTC KN
2. Kecskeméti Sportiskola
3. Pénzügyőr SE
4. Váci KSE
5. Bp. Elektromos SE
6. Gézengúz UKC
7. Csepel DSE
8. VS Dunakeszi 1
9. Mizse KC
10. Budapesti Honvéd SE
11. VS Dunakeszi 2
12. KIKI SKFT
13. Szigetszentmiklós KSK
A csoport gólkirálya: Lovistyék Levente Zoltán (VS Dunakeszi) 45 góllal.

Fiú U15 korcsoport végeredménye:
1. FTC KN
2. Pénzügyőr SE
3. Tempo KSE
4. BVSC – Zugló
5. HORT SE
A csoport gólkirálya: Simkó Richárd Károly (BVSC-Zugló) 33 góllal.

Fiú U14 korcsoport végeredménye:
1. FTC KN
2. PSN
3. Csepel DSE
4. Bp. Elektromos SE
5. Budaörs Handball
6. Gézengúz UKC
7. Angyalföldi Sportiskola
8. Tempo KSE
9. KIKI SKFT
A csoport gólkirályai: Ábrahám Márton (Bp. Elektromos SE) 24 góllal, Komáromi Roland (FTC KN) 24 góllal.

Fiú U13 korcsoport végeredménye:
1. FTC KN
2. Pénzügyőr SE
3. Bp. Elektromos SE
4. Angyalföldi Sportiskola
5. Vecsési SE
6. Budaörs Handball
7. Százhalombattai VUK SE
8. HORT SE
A csoport gólkirálya: Várszegi Lőrinc (Vecsési SE) 43 góllal.

Fiú U12 korcsoport végeredménye:
1. Kézilabda Utánpótlás KFT I.
2. Kézilabda Utánpótlás KFT II.
3. FTC KN
4. FTC KN II.
5. BVSC – Zugló
6. Tempo KSE
7. Százhalombattai VUK SE
8. Budaörs Handball
6. Angyalföldi Sportiskola
A csoport gólkirálya: Erdei Gábor József (Százhalombattai VUK SE) 41 góllal.

Leány ifjúsági korcsoport végeredménye:
1. Érd
2. Csepel DSE
3. Szigetszentmiklósi NKSE
4. Pázmánd NKSE
5. Dabasi KC VSE
6. Aranyszarvas SE
7. BVSC Zugló
A csoport gólkirálynője: Kanyik Boroka (Csepel DSE) 48 góllal.

Leány serdülő korcsoport végeredménye:
1. FTC KN
2. Angyalföldi Sportiskola
3. BVSC-Zugló
4. Pénzügyőr SE
5. Dabasi KC VSE
6. Budaörs Handball
7. Érd
8. MTK Budapest
9. Szigetszentmiklós NKSE
10. Csepel DSE
11. Kispest NKK
12. XVI.kerületi KMSE
A csoport gólkirálynője: Garancz Petra Dorina (MTK – Budapest) 49 góllal.

Leány U14 korcsoport végeredménye:
1. Dabas KC VSE
2. VSK Dunaszerdahely
3. FTC KN
4. Alba Fehérvár KC
5. Érd
6. Angyalföldi Sportiskola
7. Budaörs Handball
8. Pénzügyőr SE
9. XVI. ker. KMSE
10. Szigetszentmiklós NKSE
A csoport gólkirálynője: Lengyel Franciska (Angyalföldi Sportiskola) 29 góllal.

Leány U13 korcsoport végeredménye:
1. Dabasi KC VSE
2. FTC KN
3. XVI.kerületi KMSE
4. Százhalombattai VUK SE
5. Budaörs Handball
6. Angyalföldi Sportiskola
A csoport gólkirálynője: Mikó Luca (Százhalombattai VUK SE) 31 góllal.

Leány U12 korcsoport végeredménye:
1. VSK Dunaszerdahely
2. XVI. ker. KMSE
3. FTC KN
4. Szigetszentmiklós NKSE
5. FTC KN II.
6. BVSC – Zugló
A csoport gólkirálynője: Molnár Réka (FTC KN KFT) 30 góllal.

Leány U11 korcsoport végeredménye:
1. VSK Dunaszerdahely
2. Kézilabda Utánpótlás Kft.
3. FTC KN
4. Pumukli KUA
5. Szigetszentmiklós NKSE
A csoport gólkirálynője: Nagy Bianka (VSK Dunaszerdahely) 25 góllal.