Budapest tarolt a Masters EB-n

By | 2014-06-17

Óriási magyar sikerrel zárult Prágában a Masters férfi és női Európa-bajnokság. A két szakág öt korcsoportjából négyet magyar csapatok nyertek! A +50-es korosztályban férfiaknál legjobb kapus Rév András (Budapest Old Boys), a női +43-nál Farkas Andrea (Angyalok Budapest) lett, míg a +33-as korosztály legjobb női játékosának Pádár Margitot (Smile) választották.

A döntők újranézhetőek itt: http://hazena.tvcom.cz/Zapas/33951-Angyalok-Budapest-Astra.htm

Az Angyalok győztes csapata:

Álló sor
Éliás Gábor, Kisgergely Csilla, Oblisz Anita, Kiss Pál, Örményiné Horváth Zsuzsa, Lázár Ildikó, Bahrim Liliána, Rimóczi Sándorné, Kubinszkyné Hegedűs Mariann, Oláhné Balogh Tünde, Horváth István
Ülő sor
Farkas Andrea, Bábik Erika, Horváth Erika, Zentai Edit, Spitzer Andrea, Fedor Judit

 

Az Európa-bajnokság végeredményei:

Nők
+33:
1. Smile Handball Team (magyar)
2. Slavia Praha (cseh)
3. Angyalok Budapest (magyar)
4. FIF (dán)
5. TJ Astra Praha (cseh)

+43:
1. Angyalok Budapest (magyar)
2. TJ Astra Praha (cseh)
3. Viktoria (magyar)
4. FIF (dán)
5. ETO XXL (magyar)
6. Master Stars Brixen (olasz)
7. Trionfale Roma (olasz)
8. VVL Győr (magyar)
9. Granollers (spanyol)

Férfiak
+35:
1. Praha (cseh)
2. HC Medve (ukrán)
3. Oroszország
4. SC Legion XXI (ukrán)
5. SC Moszkva (orosz)
6. Strojar Malacky (szlovák)
7. Slavia Praha (cseh)
8. Ljubljana (szlovén)
9. Veterani Ruma (szerb)
10. Balkan Eagles (szerb)
11. Brno (cseh)
12. KIF Kolding (dán)
13. HKKH Hana (cseh)
14. Sant Quirze (spanyol)
15. Puerto Sagunto (spanyol)

+45:
1. Budapest Old Boys (magyar)
2. Oroszország
3. HC Viimsi (észt)
4. Roma Handball (olasz)
5. KIF Kolding (dán)
6. Hort SE (magyar)
7. Dabas-Zenta HSC (magyar)
8. Brno (cseh)
9. Turbine Gfeuda (osztrák)
10. Slovensko 45 (szlovák)
11. Priekule/Vainode (lett)
12. Frederiksberg HK (dán)
13. Slavia Praha (cseh)
14. SC Legion XXI (ukrán)
15. HC Kharkiv (ukrán)
16. MAFC Old Boys (magyar)
17. CAT +45 (spanyol)
18. SPR Gorniak (lengyel)

+50:
1. Budapest Old Boys (magyar)
2. Odessa (ukrán)
3. Silesia Polska (lengyel)
4. Saline Boys (lengyel)
5. Szczecin (lengyel)
6. Vienna Masters (osztrák)
7. MHK Martin (szlovák)
8. Trionfale Roma (olasz)
9. Roma Handball (olasz)
10. RTU Riga (lett)
11. Olimpus 85 (moldáv)