2016/2017

BKSZ Versenybizottsága által szervezett és lebonyolított 2016/2017. évi bajnokságok


MKSZ NB II.


BUDAPEST BAJNOKSÁGOK (felnőtt)

 

2016/2017 évi Férfi Budapest I. o. felsőház végeredménye

1. KRSE 14 12 0 2 431 339 92 24
2. Csepel DSE 14 11 1 2 432 353 79 23
3. FSZSE 14 9 1 4 385 388 -3 19
4. Rév TSC II BOB 14 6 0 8 360 355 5 12
5. Pestszentimrei SK * 14 6 0 4 379 388 -9 10
6. Tempo KSE * 14 5 0 9 335 342 -7 10
7. Pénzügyőr SE II. * 14 5 0 9 352 413 -61 10
8. Soroksár-Dunaharaszti MTK II. 14 1 0 13 300 396 -96 2

* Azonos pontszám esetén az egymás elleni eredmények döntöttek.

 

2016/2017 évi Férfi Budapest I. o. alsóház végeredménye

1. Rákosmenti KSE 10 7 0 3 257 234 23 14
2. BEAC 10 6 1 3 246 220 26 13
3. Emericus KSE 10 5 1 4 253 250 3 11
4. Honvéd Zrinyi SE 10 4 1 5 228 239 -11 9
5. Sirály ÉSE 10 4 0 6 238 255 -17 8
6. Rufusz CT SE 10 2 1 7 240 264 -24 5

 

2016/2017 évi Férfi Budapest I./A o. felsőház végeredménye

1. Budapesti Honvéd SE junior 14 14 0 0 559 320 239 28
2. MÖSE * 14 9 0 5 393 396 -3 18
3. Pestszentimrei SK II. *  14 9 0 5 387 362 25 18
4. Pénzügyőr SE Old Boys 14 8 1 5 363 374 -11 17
5. XIII. ker. ÖTE 14 7 2 5 369 352 17 16
6. KEAC 14 4 0 10 374 422 -48 8
7. Emericus KSE junior 14 3 1 10 345 431 -86 7
8. Budapesti Heores SE 14 0 0 14 308 441 -133 0

* Azonos pontszám esetén az egymás elleni eredmények döntöttek.

 

2016/2017 évi Férfi Budapest I./A o. alsóház végeredménye

1. Külker SC 12 8 1 3 349 309 40 17
2. Hort SE II. * 12 8 0 4 359 314 45 16
3. Magyar Telekom DSE * 12 8 0 4 300 262 38 16
4. Híd Unió SE Varánuszok 12 6 1 5 327 281 46 13
5. Mikolik SS KFT junior 12 5 2 5 369 353 16 12
6. Budapesti Farkasok KSE 12 5 0 7 276 267 9 10
7. Körte HVSE junior 12 0 0 6 236 430 -194 -2

* Azonos pontszám esetén az egymás elleni eredmények döntöttek.

 

2016/2017 évi Női Budapest I. o. felsőház végeredménye

1. XVI. Ker. KMSE junior 14 11 2 1 371 293 78 24
2. Élios Kispest NKK II. 14 9 1 4 350 283 67 19
3. Pestszentimrei SK 14 7 1 6 298 258 40 15
4. Kőbánya SC 14 6 2 6 286 287 -1 14
5. KRSE * 14 5 2 7 276 309 -33 12
6. Rév Hilltop * 14 5 2 7 293 331 -38 12
7. Tempo KSE 14 5 1 8 283 327 -44 11
8. Érdi Sport KFT II. 14 2 1 11 275 344 -69 5

* Azonos pontszám esetén az egymás elleni eredmények döntöttek.

 

2016/2017 évi Női Budapest I. o. alsóház végeredménye

1. Gödöllői KC 14 11 0 3 348 296 52 22
2. FSZSE 14 10 1 3 328 260 68 21
3. Gázművek MTE 14 9 0 5 330 294 36 18
4. Híd Unió SE 14 7 1 6 321 314 7 15
5. Budafoki KSE  14 7 0 7 266 265 1 14
6. Testvériség SE 14 5 0 9 294 328 -34 10
7. Tempo KSE II. 14 4 0 10 253 283 -30 8
8. Hort SE II. 14 2 0 12 300 400 -100 4

 

2016/2017 évi Női Budapest I./A o. felsőház végeredménye

1. Malév SC junior 14 13 0 1 405 300 105 26
2. Pénzügyőr SE junior 14 11 0 3 422 304 118 22
3. Budapesti Farkasok KSE * 14 10 0 4 373 317 56 18
4. Híd Unió SE MÖSE 14 9 0 5 311 295 16 16
5. Rákosmenti KSK II. 14 6 0 8 354 353 1 12
6. FSZSE II. 14 4 0 10 212 283 -71 8
7. TKSE (Törökbálint) 14 1 1 12 253 374 -121 3
8. Szigetszentmiklósi NKE II. ** 14 1 1 12 236 340 -104 -1

* A Budapesti Farkasok KSE csapatától ki nem állás miatt 2 büntetőpont levonva.
** A Szigetszentmiklósi NKE II. csapatától kétszeri ki nem állás miatt 4 büntetőpont levonva.

 

2016/2017 évi Női Budapest I./A o. alsóház végeredménye

1. Rév Hilltop II. * 12 11 0 1 297 183 114 22
2. Kőbánya SC II. Maják * 12 11 0 1 277 169 108 22
3. Kőbánya SC III. 12 7 0 5 251 234 17 14
4. BRSE * 12 4 0 8 220 243 -23 8
5. Convalexius KSE * 12 4 0 8 193 215 -22 8
6. SZPA-HSE (Hit SE) * 12 4 0 8 228 296 -68 8
7. Budafoki KSE II. 12 1 0 11 173 299 -126 2

* Azonos pontszám esetén az egymás elleni eredmények döntöttek.

Férfiak

Bp. I. o. / 1. csoport

Emericus KSE
Honvéd Zrínyi SE
KRSE
Pénzügyőr II.
Pestszentimrei SK.
Rufusz CTSE
Tempo KSE

Bp. I. o. / 2. csoport

BEAC
Csepel DSE
FSZSE
Rákosmenti KSK
RTSC II – BOB
Sirály Életmód SE
Soroksár-DMTK II.

Lebonyolítás: A csoportok oda – vissza vágós rendszerben az alapszakasz lejátszásra kerül (12 mérkőzés csapatonként), ezt követően a csoportok 1-4 helyezettjei a felsőházban az 5-7 helyezettjei az alsóházban mérkőznek tovább.

Bp. I./A.  o. / 1. csoport

Budapesti Farkasok KSE
HORT SE II
KEAC
Külker SC
Magyar Telekom DSC
MÖSE
Pénzügyőr OBD
Pestszentimrei SK II.

Bp. I./A.  o. / 2. csoport

Bp. Honvéd SE (junior)
Budapesti Heroes SE
Emericus KSE (junior)
Híd-Unió SE “Varánuszok”
Körte HVSE junior
Mikolik Sport School Kft.
XIII. ker. ÖTE


Lebonyolítás:
 
A csoportok oda – vissza vágós rendszerben az alapszakasz lejátszásra kerül (14 mérkőzés csapatonként), ezt követően a csoportok 1-4 helyezettjei a felsőházban az 5-8 helyezettjei az alsóházban mérkőznek tovább.

Nők

Bp. I. o. / 1. csoport

Budafoki KSE
Híd-Unió SE
Kispesti NKK II.
KRSE
Pestszentimrei SK
Rév-Hilltop
Tempo KSE II.
Testvériség SE.

Bp. I. o. / 2. csoport

Érdi Sport Kft. II.
FSZSE
Gázművek MTE NKE
Gödöllői KC
HORT SE II.
Kőbánya SC
Tempo KSE
XVI.ker. KMSE (junior)

Lebonyolítás: Az eredeti kiírás szerint két fordulós oda- vissza vágós rendszerben.

Bp. I./A.  o. / 1. csoport

BRSE
Budafoki KSE II
Budapesti Farkasok KSE
FSZSE II.
HIT SE
Kőbánya SC III.
Szigetszentmiklós NKSE II.
TKSE KS Kft.

Bp. I./A.  o. / 2. csoport

Convalexius SE
Híd-Unió SE II. ‘MÖSE’
Kőbánya SC II. – Maják
MALÉV SC (Junior)
Pénzügyőr SE (junior)
Rákosmenti KSK II.
Rév-Hilltop II.
TFSE II.


Lebonyolítás:
 A csoportok oda – vissza vágós rendszerben az alapszakasz lejátszásra kerül (14 mérkőzés csapatonként), ezt követően a csoportok 1-4 helyezettjei a felsőházban az 5-8 helyezettjei az alsóházban mérkőznek tovább.


A 2016/2017. évi Budapest felnőtt Bajnokságok versenykiírását, az MKSZ Versenykiírásának változásaival, a junior bajnokságra történt alacsony létszámú nevezést figyelembe véve a vonatkozó hatályos szabályok figyelembevételével a BKSZ Elnöksége az alábbi pontokban módosította:

BKSZ.Elnöksége 25/2016 (2016.08.19) sz. határozata

A 2016/2017 évi Budapest felnőtt Bajnokságok versenykiírása az alábbiak szerint változik:

 2. A BAJNOKSÁG CÉLJA

A budapesti és megyei II. kézilabda csapatok rendszeres és tervszerű versenyeztetése, egységes bajnoki rendszer alapján, alkalmat teremteni a csapatoknak, hogy felkészültségüket bizonyítva magasabb osztályba kerülhessenek, amennyiben eleget tesznek e kiírásban a magasabb osztályba kerülés kritériumaként meghatározott feltételeknek. Az elért eredmények alapján a bajnokságok csoportgyőztesének és helyezettjeinek megállapítása a kieső csapatok eldöntése. A mérkőzések nézőinek kulturált szórakoztatása, sportágunk népszerűsítése.

A bajnokság a Sporttörvény 31. §. (1) bekezdés szerint amatőr versenyrendszernek minősül.

5.2. A helyezések eldöntése

A helyezések eldöntése A Kézilabdázás Szabálykönyve Bajnoki Rendszabályok 13. szabálya szerint történik, azzal az eltéréssel, hogy a 2. §. b, pontja az alábbiak szerint módosul: ha két vagy több csapatnak azonos a pontszáma, a sorrendet az egymás közötti mérkőzés(ek) eredménye(i) döntik el, amennyiben azonos az egymás elleni gólkülönbség, a bajnokság összes gólkülönbsége (valamennyi csapat elleni eredmény) dönt.

A 2017/2018-as bajnoki idénytől a Budapest Bajnokságok az alábbi csoportokban kerülnek lebonyolításra:

Bp. I. osztály

feljutási lehetőség NB-be (utánpótlás csapat versenyeztetése kötelező)

Bp. II. osztály     

feljutási lehetőség Bp. I. o.-ba (utánpótlás csapat versenyeztetése kötelező)

Bp. II/A. osztály                 

feljutási lehetőség Bp. II. o-ba (utánpótlás csapat versenyeztetése esetén).

A 2016/2017-es Budapest felnőtt Bajnokság

A BP. I. o.

győztese jogot szerez a 2017-2018. évi NB III. osztályában való szereplésre, amennyiben az ehhez kapcsolódó feltételeknek eleget tett, (csak a budapesti sportszervezetekre vonatkozóan)

A BP. I. o.

11. – 14. (vagy utolsó négy) helyezettjei kiesnek a Bp. II. osztályba.

A Bp. I/A. o.

1. – 2. helyezettjei feljutnak a Bp. I. osztályba

A Bp. I/A. o.

3. –  10. helyezettjei a 2017/2018-tó Bp. II. osztályban versenyezhetnek, (amennyiben eleget tesznek a kiírt feltételeknek)

A BP. I/A. o.

11. – 14. (vagy utolsó négy) helyezettjei kiesnek a Bp. II/A osztályba.

A Bp. I/B. o.

1. – 2. helyezettjei (ha a csoport létszáma 9 vagy annál kevesebb, akkor csak az 1., ha 10 vagy annál több csapat, akkor a 2. helyezett is) feljuthat(nak) a Bp. II. o. -ba.

A Bp. I/B. o. 

3. és további helyezettjei a 2017/2018-tó Bp. II/A. osztály néven versenyeznek

6.1.10.  A Budapest Bajnokságban szereplő összes csapat köteles utánpótlás csapatot (nemenként) nevezni a BKSZ által rendezendő ifjúsági vagy junior bajnokságba, vagy az MKSZ Országos Serdülő, Országos Kiemelt Serdülő vagy az Országos Gyermek és Kisiskolás bajnokságok valamelyikébe.

6.1.12.   A 2017/2018-as Bajnokságban e kiírás 6.1.11 szabálya alapján azon sportszervezetek akik nem rendelkeznek e kiírás 6.1.10. szabálya szerinti utánpótlás csapattal, nem versenyeztetik azt, kizárólag a Bp. II/A (amatőr) osztályba kerülhetnek besorolásra, és az azzal kapcsolatos emelt nevezési díjat kötelesek fizetni a 2017/2018-as bajnokságban.

7.3.1. első bekezdése helyébe a következő szöveg lép:
Azon Sportvállalkozások és sportszervezetek, akik első csapatai az NB-s bajnokságokban szerepelnek (NB I. NB I/B. NB II.) a Budapest Bajnokságban szereplő un. „második” vagy „harmadik” csapataikban férfiak esetében 1994. január 1. és nőknél az 1997. január 1. után született utánpótláskorú korú játékosok részére kérhetnek „budapesti kettős játékengedélyt”

 

2016/2017. évi Budapest Bajnokság felnőtt versenykiírása (pdf)

2016/2017, évi Budapest Bajnokság ifjúsági és junior versenykiírása (pdf)

Az ügyintézés kizárólag személyesen, az ügyintézési díjak (sportbiztosítás, játékengedély díja,  Igazolás – Átigazolási díjak) kizárólag készpénzben egyenlíthetők ki szövetségi időben (kedd – csütörtök 13:00 – 17:00 ) a Szövetség pénztárában.

Átutalás ezen esetekben nem lehetséges.

Címlista a Budapest Felnőtt Bajnokság csapataihoz