XXIV. Ferenczy – Budapest Kupa 2018

Budapest, 2018. december 21 – 23.

Leány csoportok végeredménye

Leány serdülőLeány U14Leány U13Leány U12Leány U11Leány U10

  1. Dabasi KC VSE 
  2. Pénzügyőr SE
  3. PSN Zrt. 1. 
  4. Angyalföldi Sportiskola  
  5. BVSC – Zugló
  6. Kézisuli Alapítvány Budapest
  7. Mohácsi Torna Egylet 1888
  8. Körmendi DMTE
  9. Gödöllői SE 
  10. Pázmánd NKSE  
  11. ASKÖ Buzndesorganisation
  12. CSM Fogaras 
  13. PSN Zrt. 2.

Gólkirálynő: Gherea Antónia (CSM Fogaras) 42 gól (5 mérkőzés)                       

  1. Dabasi KC VSE  
  2. Budaörsi KSE
  3. Debreceni Sportcentrum KN KFT
  4. Gyömrői Kézilabda Akadémia
  5. Angyalföldi Sportiskola
  6. Pilisvörösvári KSK
  7. Pénzügyőr SE
  8. BVSC – Zugló * törölve

Gólkirály: Szabó Laura (Gyömrői KA) 34 gól

  1. Debreceni Sportcentrum KN KFT
  2. Dabas KC VSE
  3. XVI.kerületi KMSE
  4. Vecsési SE
  5. Budaörsi KSE
  6. Angyalföldi Sportiskola 
  7. PSN Zrt
  8. CSM Fogaras
  9.  Mohácsi Torna Egylet 1888

Gólkirály: Pruna Darina (CSM Fogaras) 39 gól

  1. XVI.kerületi KMSE   
  2. Mohácsi Torna Egylet 1888
  3. Aranyszarvas SE  
  4. Szigetszentmiklós NKSE
  5. PSN Zrt. 
  6. Érdi Sport KFT
  7. Gyömrői Kézilabda Akadémia
  8. Gézengúz UKC 
  9. Angyalföldi Sportiskola 
  10. BVSC – Zugló
  11. Dunavarsányi TE 

Gólkirály: Imbre Anna(Aranyszarvas SE) 44 gól

  1. Vecsési SE   
  2.  Érdi Sport KFT II
  3. Pumukli KUA
  4. Angyalföldi Sportiskola 
  5. Körmendi DMTE
  6. Érdi Sport KFT   * – törölve
  7. Kalmár Zoltán DSE 
  8. PSN Zrt.

Gólkirály: Ardi Lídia Panna (Vecsés SE) 45 gól

Résztvevők:

Angyalföldi Sportiskola
Angyalföldi Sportiskola II.
BVSC – Zugló
Körmendi DMTE
Mohácsi Torna Egylet 1888 I.
Mohácsi Torna Egylet 1888 II.
Pumukli KUA

Fiú csoportok végeredménye

Fiú serdülőFiú U15Fiú U14Fiú U13Fiú U12Fiú U11Fiú U10

  1. Pénzügyőr SE
  2. Budapesti Honvéd SE
  3. BVSC – Zugló
  4. STAVMAT-Füzesabonyi Sport Club
  5.  

 Gólkirály: Kopcsik Patrik Zsolt(BVSC-Zugló) 49 gól

  1. Gyömrői Kézilabda Akadémia
  2. Szigetszentmiklós KSK
  3. Pénzügyőr SE
  4. XVI. kerületi KMSE
  5. Angyalföldi Sportiskola
  6. PLER KKFT

 Gólkirály: Marton Máté(Gyömrő) 29 gól

  1. 1.Törökszentmiklósi Kézilabda Egyesület
  2. Angyalföldi Sportiskola
  3. Kézilabda Alapítvány Budapest
  4. Veresegyház VSK

 Gólkirály: Nyeső Soma(Törökszentmiklós) 28 gól

  1. Grundfos Tatabánya KC 
  2. Gyömrői Kézilabda Akadémia
  3. Pilisvörösvári KSK 
  4. Pénzügyőr SE
  5. Angyalföldi Sportiskola    
  6. VS Dunakeszi
  7. Csepel DSE   
  8. Szigetszentmiklósi KSK
  9. Százhalombattai VUK SE
  10. BVSC-Zugló

 Gólkirály: Kunszt Milán(Pilisvörösvár) 38 gól

  1. Kézilabda Utánpótlás Kft
  2. Békés-Drén KC  
  3. Angyalföldi Sportiskola
  4. Grundfos Tatabánya KC 
  5. Csepel DSE 
  6. Kézisuli Alapítvány Budapest
  7. BVSC – Zugló     
  8. Dunavarsányi TE

 Gólkirály: Tóth Péter (Dunavarsány) 41 gól

  1. Kézilabda Utánpótlás Kft
  2. Szigetszentmiklósi KSK
  3. Pumukli KUA
  4. Csepel DSE
  5. Angyalföldi Sportiskola

 Gólkirály: Városi Zalán (Szigetszentmiklós) 35 gól

Résztvevők:

Angyalföldi Sportiskola
BVSC-Zugló
Kőkúti Sasok DSE
Pumukli KUA

 

 

Leány csoportbeosztás, lebonyolítás

Leány serdülőLeány U14Leány U13Leány U12Leány U11Leány U10

A csoport

Mohácsi Torna Egylet 1888
BVSC – Zugló 
Pázmánd NKSE  
Dabasi KC VSE 

B csoport

PSN Zrt. 1.  
Angyalföldi Sportiskola  
Gödöllői SE 
CSM Fogaras    

 C csoport

PSN Zrt. 2.
Kézisuli Alapítvány Budapest
Körmendi DMTE
Pénzügyőr SE
ASKÖ Buzndesorganisation

Lebonyolítás

  • A, B, C, csoportok körmérkőzés a résztvevők között
  • a csoportok első helyezettjei az 1-3 helyért újabb körmérkőzést játszanak,
  • a csoportok második helyezettjei az 4-6 helyért újabb körmérkőzést játszanak,
  • a csoportok negyedik helyezettjei az 10-12 helyért újabb körmérkőzést játszanak
  • C csoport 5. helyezett csapata a tornán mérkőzés nélkül a 13. helyen végez.                         

A csoport    

Angyalföldi Sportiskola 
Budaörsi KSE
Pilisvörösvári KSK
Dabasi KC VSE    

B csoport

Debreceni Sportcentrum KN KFT
Gyömrői Kézilabda Akadémia
BVSC – Zugló
Pénzügyőr SE

Lebonyolítás

  • “A” és „B” csoportok résztvevői körmérkőzéssel döntik el a csoportok végeredményét,
  • elődöntő az A/1 – B/2 és a A/2 – B/1 helyezettek között
  • döntő az elődöntők győztesei
  • bronz mérkőzés az elődöntők vesztesei között
  • középdöntő A/3 – B/4 és a A/4 – B/3 csapatok között
  • 5. helyért a középdöntők győztesei,
  • 7. helyért a középdöntők vesztesei játszanak.

A csoport    

Angyalföldi Sportiskola 
Dabas KC VSE
Mohácsi Torna Egylet 1888
Vecsési SE
CSM Fogaras

B csoport

Debreceni Sportcentrum KN KFT
Budaörsi KSE
PSN Zrt
XVI.kerületi KMSE

Lebonyolítás

  • “A” és „B” csoportok résztvevői körmérkőzéssel döntik el a csoportok végeredményét,
  • elődöntő az A/1 – B/2 és a A/2 – B/1 helyezettek között
  • döntő az elődöntők győztesei
  • bronz mérkőzés az elődöntők vesztesei között
  • középdöntő A/3 – B/4 és a A/4 – B/3 csapatok között
  • 5. helyért a középdöntők győztesei,
  • 7. helyért a középdöntők vesztesei játszanak.
  • 9.helyezett további játék nélkül az „A” csoport 5. helyezett csapata

A csoport    

Angyalföldi Sportiskola  
Aranyszarvas SE  
PSN Zrt.       
Dunavarsányi TE       
XVI.kerületi KMSE                                                 
Gézengúz UKC      

B csoport

BVSC – Zugló
Érdi Sport KFT
Gyömrői Kézilabda Akadémia
Mohácsi Torna Egylet 1888
Szigetszentmiklós NKSE

Lebonyolítás

  • “A” és „B” csoportok résztvevői körmérkőzéssel döntik el a csoportok végeredményét,
  • döntő a csoportok első helyezettjei között (A/1 – B/1)  
  • 3. helyért a csoportok második helyezettjei (A/2 – B/2)
  • 5. helyért a csoportok harmadik helyezettjei (A/3 – B/3)
  • 7. helyért a csoportok negyedik helyezettjei (A/4 – B/4)
  • 9.helyért a csoportok ötödik helyezettjei között (A/5 – B/5)
  • 11.helyezett további játék nélkül az A csoport 6. helyezett csapata

A csoport     

Angyalföldi Sportiskola    
Érdi Sport KFT        
Kalmár Zoltán DSE       
Vecsési SE          

 B csoport                             

Pumukli KUA
Érdi Sport KFT II
Körmendi DMTE
PSN Zrt.

Lebonyolítás:

  • “A” és „B” csoportok résztvevői körmérkőzéssel döntik el a csoportok végeredményét,
  • elődöntő az A/1 – B/2 és a A/2 – B/1 helyezettek között
  • döntő az elődöntők győztesei
  • bronz mérkőzés az elődöntők vesztesei között
  • középdöntő A/3 – B/4 és a A/4 – B/3 csapatok között
  • 5. helyért a középdöntők győztesei,
  • 7. helyért a középdöntők vesztesei játszanak.

Résztvevők:

Angyalföldi Sportiskola
Angyalföldi Sportiskola II.
BVSC – Zugló
Körmendi DMTE
Mohácsi Torna Egylet 1888 I.
Mohácsi Torna Egylet 1888 II.
Pumukli KUA

Lebonyolítás:

A résztvevők körmérkőzés keretében mérik fel tudásukat.

Fiú csoportbeosztás, lebonyolítás

Fiú serdülőFiú U15Fiú U14Fiú U13Fiú U12Fiú U11Fiú U10

Résztvevők:

Budapesti Honvéd SE
BVSC – Zugló
Pénzügyőr SE
STAVMAT-Füzesabonyi Sport Club
Veresegyház VSK

Lebonyolítás

  • Körmérkőzés a csapatok között, majd a kialakult csoportsorrend alapján
  • a döntőt a csoport első és második helyezettjei
  • a 3. helyért a csoport harmadik és negyedik helyezettjei játszanak.
  • A csoport 5. helyezett csapata a tornán mérkőzés nélkül az 5. helyen végez.     

 Résztvevők:

Angyalföldi Sportiskola
Gyömrői Kézilabda Akadémia
Pénzügyőr SE
PLER KKFT
Szigetszentmiklós KSK
XVI. kerületi KMSE

Lebonyolítás

A résztvevők körmérkőzéses rendszerben alakítják ki a csoport végeredményét

Résztvevők:

Angyalföldi Sportiskola
Kézilabda Alapítvány Budapest
Törökszentmiklósi Kézilabda Egyesület
Veresegyház VSK

Lebonyolítás

  • A résztvevők körmérkőzéses rendszerben alakítják ki a csoport végeredményét, majd
  • a döntőt a csoport első és második helyezettjei
  • a 3. helyért a csoport harmadik és negyedik helyezettjei játszanak.

A csoport   

Angyalföldi Sportiskola    
Grundfos Tatabánya KC    
Százhalombattai VUK SE 
Csepel DSE      
Pilisvörösvári KSK  

B csoport

BVSC-Zugló
Gyömrői Kézilabda Akadémia
Szigetszentmiklósi KSK
Pénzügyőr SE
VS Dunakeszi

Lebonyolítás

  • “A” és „B” csoportok résztvevői körmérkőzéssel döntik el a csoportok végeredményét,
  • döntő a csoportok első helyezettjei között (A1 – B1)
  • 3. helyért a csoportok második helyezettjei (A2 – B2)
  • 5. helyért a csoportok harmadik helyezettjei (A3 – B3)
  • 7. helyért csoportok negyedik helyezettjei (A4 – B4)
  • 9. helyért a csoportok ötödik helyezettjei (A5 – B5) játszanak

A csoport   

BVSC – Zugló     
Békés-Drén KC  
Grundfos Tatabánya KC         
Csepel DSE                                      

B csoport

Angyalföldi Sportiskola
Kézilabda Utánpótlás Kft
Kézisuli Alapítvány Budapest
Dunavarsányi TE

Lebonyolítás

  • “A” és „B” csoportok résztvevői körmérkőzéssel döntik el a csoportok végeredményét,
  • elődöntő az A/1 – B/2 és a A/2 – B/1 helyezettek között
  • döntő az elődöntők győztesei
  • bronz mérkőzés az elődöntők vesztesei között
  • középdöntő A/3 – B/4 és a A/4 – B/3 csapatok között
  • 5. helyért a középdöntők győztesei,
  • 7. helyért a középdöntők vesztesei játszanak.

Résztvevők:

Angyalföldi Sportiskola
Csepel DSE
Kézilabda Utánpótlás Kft
Pumukli KUA
Szigetszentmiklósi KSK

Lebonyolítás

  • Körmérkőzés a csapatok között, majd a kialakult csoportsorrend alapján
  • a döntőt a csoport első és második helyezettjei
  • a 3. helyért a csoport harmadik és negyedik helyezettjei játszanak.
  • A csoport 5. helyezett csapata a tornán mérkőzés nélkül az 5. helyen végez

Résztvevők:

Angyalföldi Sportiskola
BVSC-Zugló
Kőkúti Sasok DSE
Pumukli KUA

Lebonyolítás

A résztvevők kétfordulós körmérkőzéses rendszerben mérik össze tudásukat

Versenykiírás

VERSENYKIÍRÁS

I.

Az Angyalföldi Sportiskola DSE és a Budapesti Kézilabda Szövetség – továbbiakban Szervezők – a kézilabda sportág népszerűsítése, a bajnoki versenyekre való eredményes felkészülés és a sportkapcsolatok kiépítése ápolása céljából rendezi meg a XXIV. Ferenczy – Budapest Kupa 2018 felkészülési utánpótlás versenyt.. Az MKSZ Szakmai és Versenybizottságának döntése alapján a versenyen való részvétel költsége a TAO -s költségek között elszámolható!

II.

Időpont. helyszínek:

helyszínek: budapesti sportcsarnokok, tornatermek,
időpont: 2018. december 21 – 23.

III.

Csoportok, játékidő, labdaméret, időleges kiállítás nevezési díj

csoportok

játékosok születési ideje Játékidő labda méret időleges kiállítás

Nevezési díj / csapat

FS 2002.01.01 – 2005.12.31 2 x 20 perc 2 2 perc 44.000 Ft
LS 2003.01.01 – 2006.12.31 2 x 20 perc 2 2 perc 44.000 Ft
FU15 2004.01.01 –  2005.12.31 2 x 15 perc 2 2 perc 35.500 Ft
FU14 / LU14 2005.01.01 –  2006.12.31 2 x 15 perc 1 1 perc 35.500 Ft
FU13 / LU13 2006.01.01 –  2007.12.31 2 x 15 perc 1 1 perc 35.500 Ft
FU12 / LU12 2007.01.01 –  2008.12.31 2 x 15 perc 0 1 perc 35.500 Ft
FU11 / LU11 2008.01.01 –  2009.12.31 2 x 15 perc 0 1 perc 35.500 Ft
FU10 / LU10 2009.01.01 –  2010.12.31 2 x 12 perc 15-16 cm 140-170 gr 1 perc  27.500 Ft

 

 

IV.

Minden korosztályra érvényes szabályok

1. Csapatidőkérés (Team Time Out) nincs!

2. Szünet minden mérkőzésen 1 perc

3. A versenyprogram szerint elől álló csapat, köteles azonos mezszín esetén alkalmazkodni az ellenfél (második helyen szereplő) csapat felszereléséhez!

4. A mérkőzés kezdési időpontja előtt legkésőbb 30 perccel a csapatfelelős köteles az online felületen feltölteni az adott mérkőzés játékosait, mezszámokkal együtt. Ennek elmaradása esetén a mérkőzést úgy tekintjük, hogy az érintett csapat nem jelent meg, a mérkőzést 10:0 gólkülönbséggel játék nélkül az ellenfél javára igazoljuk.

5. Verseny mérkőzéseivel kapcsolatos óvás nem nyújtható be.

V.

Szakmai követelmények

1. Az MKSZ korosztályos szakmai követelményei a Kupa teljes egészére vonatkoznak, elsősorban a védekezésre és a cserékre, valamint a kapus mezőnyjátékosként történő szerepeltetésével kapcsolatban.

2. Az U10 -es korosztályba 5 mezőnyjátékos és 1 kapus, tartózkodhat csapatonként a játéktéren. A kisiskolás korosztályban nincs megkötés a védekezésre vonatkozóan, de tilos a támadás – védekezés célzott cseréje.

3. Orvosi engedély nélkül a Kupa során egyetlen játékos sem szerepelhet. Sportszervezet esetén a sportorvosi engedély, iskola esetén az iskolaorvosi engedély bemutatása a versenybírói asztalnál (regisztrációs helyszínen), minden mérkőzés előtt kötelező.

VI.

Nevezési, részvételi költségek (nevezési díj)

A III. pontban meghatározott korcsoportok szerinti nevezési díjat kell fizetnie a benevezett csapat után.
A tornán való részvétel költségei (utazás, esetleges szállás stb.) a benevezett csapatokat terhelik.

VII.

Nevezés, nevezési idő:  2018 november 1 – 2018. december 4. között

A nevezni kizárólag a Magyar Kézilabda Szövetség központi rendszerében a 11.-es menüpontban lehet. Jelentkezést más formában nem áll módunkban elfogadni!

A nevezéssel együtt a csapatoknak a nevezési díjat – a Budapesti Kézilabda Szövetség OTP Bank 11705008-20462381-00000000 számlájára a kiírás szerinti összegnek megfelelően magyar forintban (HUF) kell átutalni. Átutalásnál a megjegyzés rovatban kérjük a csapat nevét és a csoportot is feltüntetni.

A lebonyolítás valamennyi korcsoportban a beérkező nevezések alapján kerül meghatározásra. A rendelkezésre álló teremlehetőségek figyelembevételével a BKSZ azokat a nevezéseket részesíti előnyben, fogadja el, amelyekkel egyidejűleg a nevezési díjat is befizették. Abban az esetben, ha a rendelkezésre álló teremlehetőségek telítődnek, a BKSZ a nevezett sportszervezetek nevezését elutasíthatja, függetlenül attól, hogy az időben érkezett és a nevezési díjat is átutalták a sportszervezetek.

VIII.

Érkezés, regisztráció:

A verseny megkezdése előtt legkésőbb 2018. december 20-án (csütörtökön) 18:00 óráig a sportszervezetek valamennyi a Kupán részt vevő csapatuk esetében, az MKSZ rendszerébe fel kell tölteni a csapatok névsorát!

A mérkőzést megelőzően egy órával az adott mérkőzésen résztvevő személyek mezszámát és névsorát kell az elektronikus rendszerbe a csapatoknak feltölteni. Ezen névsorok átemelésével nyílik lehetőség az online jegyzőkönyve átemelni a névsorokat és vezetni a mérkőzések jegyzőkönyvét. Vitás esetben az érintett játékos kötelezettsége, hogy hitelt érdemlően (hivatalos okmányok valamelyikével) igazolja személyazonosságát!

IX.

Kupa lebonyolítása, szabályok:

1. A Szervező fenntartja a jogot, hogy adott korcsoportokat a nevezések figyelembevételével összevonjon, vagy több csoportra bontva bonyolítson le. Csapatonként maximum 5 mérkőzés lejátszását tudjuk biztosítani.

2. Jegyzőkönyv a helyezések eldöntése:
A helyezések eldöntése a Kézilabdázás Szabálykönyvében leírtak szerint történik. A mérkőzések jegyzőkönyvei az MKSZ online rendszerébe lesznek rögzítve, az eredmények ott figyelemmel kisérhetők.

3. Ha valamelyik csapat a mérkőzés kezdési időpontjáig, versenyzésre alkalmas szerelésben nem jelenik meg, névsora mezszámokkal együtt nem került feltöltésre az internetes felületre, akkor mérkőzés helyszínén a jelen lévő csapat részére 10:0 gólkülönbséggel kerül igazolásra a mérkőzés!

4. Várakozási idő nincs!

5. Kizárás:
Az a játékos, akit a mérkőzés játékvezetői kizártak (piros lap) az adott mérkőzésre elveszíti részvételi jogosultságát, de a soron következő mérkőzésen már szerepelhet.
Az a játékos, akit a mérkőzés játékvezetői kizártak és kék lappal büntettek (piros lap + kék lap) a soron következő 2 (kettő) mérkőzésre elveszíti részvételi jogosultságát, nem léphet pályára.

6. A súlyosan sportszerűtlen, vagy a szabályokat durván megszegő csapatot a Kupa Versenybizottsága kizárja és eredményeit megsemmisíti.

7. Díjazás, Különdíj:
   – Az FS -LU11 korcsoport (16 fő/csapat) I. II. III. helyezett csapatai érem és oklevél díjazásban részesül,
   – Különdíjat kap a korcsoportban legtöbb gólt elérő játékos(ok).
   – FU10 – LU10 korcsoportok (10 fő/csapat) valamennyi résztvevő játékosa ajándékban részesül.

 

IX.
Egyéb rendelkezések

A mérkőzéseken mindenki saját felelősségére szerepel, így az abból adódó valamennyi felelősség a résztvevő csapatok edzőit, vezetőit terheli, a torna szervezője elhárít magától minden e felelősségére irányuló megkeresést!

A Budapesti Kézilabda Szövetség és a vele együttműködő partnerei, (sportcsarnokok, szállásadók stb.) felelősséget nem vállalnak az öltözőkben, szállásokon, étkezőhelyeken hagyott értéktárgyakért, azok felelős megőrzése a csapatok saját feladata.

A fent külön nem szabályozott kérdésekben a Nemzetközi Kézilabda Szövetség, az Európai Kézilabda Szövetség, és a Magyar Kézilabda Szövetség, hatályos verseny és játékszabályai az irányadóak, valamint a vitás kérdések eldöntése a fenti szervezetek alapdokumentumai és szokásjogai alapján történik!

A tornával kapcsolatos információkról folyamatos tájékoztatást adunk a www.handballbudapest.hu honlapon. A tornával kapcsolatos bármely információval a bkszkupa@gmail.com email címen tudnak felvilágosítást kapni.

Budapest, 2018. október 16.

Angyalföldi Sportiskola és DSE                                                                         Budapesti Kézilabda Szövetség